قدردانی معاون وزیر معدن صنعت، معدن و تجارت از بانک صادرات ایران

(0 رای‌ها)

معاون وزیر معدن صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجتمع آلومینیوم جنوب واقع در لامرد استان فارس از نقش موثر بانک صادرات ایران در تامین اعتبارات لازم برای طرحهای اقتصادی قدردانی کرد.  

به گزارش  ایسنا، بنابر اعلام بانک صادرات ایران، در جریان بازدید هیاتی از مدیران ارشد صنعتی و اقتصادی کشور از مجتمع آلومینیوم جنوب واقع  در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: روند ساخت و ساز آلومینیوم جنوب بر اساس برنامه زمانبندی شده به پیش میرود و حداکثر تا مهرماه سال ٩٧  مورد بهرهبرداری کامل قرار میگیرد.

کرباسیان افزود: این پروژه که به دلایلی متوقف شده بود در دولت تدبیر و امید و با هماهنگی مطلوب بخشهای مختلف اجرایی به سامان رسید و هماکنون شاهد پیشرفت عملیات اجرایی و نصب تجهیزات اجزای مختلف این پروژه مهم هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از بانک صادرات ایران که نقش مهمی در تامین اعتبارات برای فعال کردن این پروژه داشته است، اظهار امیدواری کرد برای ایجاد صنایع پایین دست  آلومینیوم، شبکه بانکی همچون بانک صادرات ایران از سرمایهگذاران و متقاضیان فعالیت در این عرصه حمایت و پشتیبانی کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت:  تولید ٣٠٠ هزار تن آلومینیوم در فاز اول این مجتمع گام موثری در خلق ارزش افزوده بیشتر و ایجاد اشتغال پایدار برای  دانش آموختگان  است که مصداق بارزی از تبعیت دولت از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی  و اثرگذار در توسعه منطقهای و ملی است.

همچنین محمد آشفته آج بیشه مدیرعامل مناطق ویژه اقتصادی لامرد  و پارسیان با تقدیر از همکاری بانک صادرات ایران در حمایت از بنگاههای تولیدی گفت: انتظار داریم  شبکه بانکی با وجود مشکلاتی که با آن مواجهند در راستای حمایت از تولیدگران در عرصه  صنایع معدنی، نقش بیشتری داشته باشند.

وی افزود: تولید ٣٠٠ هزار تن  آلومینیوم  اثر مهمی در جهش  تولید این محصول استراتژیک دارد و ایران را به عنوان یکی از بازیگران اصلی آلومینیوم منطقه تبدیل میکند و به همین منظور برای تکمیل زنجیره این صنعت مهم، هماهنگی همه نهادهای اقتصادی اعم از دولتی و خصوصی شرط لازم تحقق این مهم است.

محمد مهدی مستقیمی مدیرعامل آلومینیوم جنوب نیز از بانک صادرات به عنوان یکی از پشتوانههای مراکز صنعتی یاد کرد و  ایجاد کانونهای صنعتی را عامل اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.

در این دیدار اکبر ترکان مشاور عالی رییس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سیاوش زراعتی مدیرعامل بانک صادرات ایران، علوی نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره ایمیدرو و جمعی از مدیران بانکی و مسئولان محلی نیز حضور داشتند.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعههای ایمیدرو در لامرد واقع در جنوب استان فارس و مجاور عسلویه قرار دارد.

 

انتهای پیام

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Template by JoomlaShine