مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خبر داد مطلب ویژه

(0 رای‌ها)

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مدتموقتها و پیمانکاران

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این سازمان به نیروهای قراردادمدت موقت و پیمانکار صنعت خبر داد.

 

به گزارش شانا، حبیب الله سمیع بعدازظهر امروز (سه شنبه، دوم خردادماه) در نشست با خبرنگاران گفت: در صورتی که نیروهای قراردادمدت موقت و پیمانکاری صنعت نفت تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند و بیمه مربوطه شرایط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت را بپذیرد، ارائه خدمات به این همکاران در بخش هایی که ظرفیت خالی موجود است، امکان دارد.

وی افزود: براساس قانون، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت امکان ارائه خدمات به نیروهای قرارداد مدتموقت و پیمانکاری را ندارد زیرا این نیروها تابع قانون کار هستند و سرانه پرداز نیستند.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به این که این سازمان رایزنی های لازم برای تحت پوشش قراردادن نیروهای قرارداد مدتموقت و پیمانکاری را آغاز کرده است، ادامه داد: با استقبال بسیار خوب اجرای طرح درمان غیرمستقیم در صنعت نفت، شاهد ایجاد ظرفیت های خالی درمانی هستیم که اولویت سازمان، نیروهای قراردادی و پیمانکار هستند.

سمیع اظهار کرد: البته هم اکنون در اکثر مناطق صنعتی برای همکاران قراردادی مدت موقت و پیمانکار نیز معاینات دوره ای انجام می شود.

وی با بیان این که همکاران قرارداد مدت موقت و پیمانکاری ترجیحا زیر پوشش یک بیمه باشند، گفت: این راهکار برای شتاب در پیشبرد کار بسیار اهمیت دارد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به این که در بعضی از بخشها بهویژه مراقبتهای ویژه محدودیت پذیرش وجود دارد، افزود: در بخشهای سرپایی ظرفیت خالی بسیاری وجود دارد که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نیروهای قرارداد مدت موقت و پیمانکاری را راحت تر میکند.

سمیع با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز تله مدیسین (پزشکی از راه دور) دریایی در سکوی نفت و گاز SPQ1 خلیج فارس با بیش از 120 کیلومتر فاصله با عسلویه گفت: راه اندازی این مراکز استفاده کارکنان صنعت نفت از امکانات تخصصی درمانی و بهداشتی را فراهم و از بسیاری از اعزامهای بی رویه جلوگیری کرده است.

وی با اشاره به برنامه افزایش مراکز تله مدیسین در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اظهار کرد: برای این منظور باید زیرساختهای لازم از سوی شرکت خطوط لوله و مخابرات صنعت نفت و همچنین واحدهای مربوطه ایجاد شود.

 

ارائه خدمات «مراقبت در منزل» در بیمارستان نفت تهران

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان این که خدمات ارائه «مراقبت در منزل» در بیمارستان مرکزی تهران آغاز شده و در اهواز نیز در دستور کار است، ادامه داد: در این مرکز، یک سری از خدمات درمانی برای بیمارانی که نیاز به بستری ندارند اما باید تحت مراقبت باشند تا پایان زمان درمان، ارائه میشود.

سمیع با اشاره به این که اقدامهای لازم برای خرید آمبولانسهای مجهز به تله مدیسین نیز در حال انجام است، گفت: یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در عسلویه در دستور کار داریم که این دستگاه می تواند تعداد بالاتری مصدوم را در زمان کوتاه تری منتقل کند و همچنین می تواند به عنوان یک مرکز درمانی سیار، خدمات معاینات دوره ای را نیز در مناطق عملیاتی انجام دهد.

طرحهای آماده افتتاح در سال 96

سمیع با اشاره به این که برخی طرحهای سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت سال گذشته افتتاح شدند، گفت: فاز نخست بیمارستان امیدیه هم اکنون آماده بهره برداری و در حال نصب تجهیزات است و امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان امسال مراسم افتتاح این مرکز انجام شود.

وی به افتتاح بیمارستان گچساران تا هفته دولت اشاره و تصریح کرد: عملیات ساختمانی بیمارستان آبادان نیز حداقل تا پایان سال 96 به طول می انجامد و پس از آن نیز زمانی برای تجهیز بیمارستان لازم است.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به این که بسیاری از خانوادههای صنعت نفت در محدوده غرب تهران ساکن هستند، گفت: پلی کلینیک و دی کلینیک آزادی نیز بهزودی به بهره برداری رسمی میرسد تا ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی به کارکنان صنعت باشد.

سمیع ادامه داد: مرکز درمانی شاهین شهر در اصفهان نیز راه اندازی شده اما به طور رسمی افتتاح نشده است اما روزانه حدود 700 بیمار به این مرکز مراجعه می کنند. همچنین عملیاتی ساختمانی مرکز درمانی هزار جریب اصفهان نیز در حال انجام است که امسال و در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

احداث تروماسنتر در عسلویه

وی از بهره برداری از یک پلی کلینیک جدید در منازل سازمان کارکنان پتروشیمی در ماهشهر در 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: تروماسنتر (مرکز خدمات رسانی اورژانس) سطح 3 نیز در منطقه شیرین نو عسلویه از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ساخته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به طرحهای توسعهای نفت در منطقه غرب کارون و میدان آزادگان اظهار کرد: راه اندازی مرکز بهداشتی و درمانی در منطقه هویزه در قالب پلی کلینیک یا دی کلینیک نیز در دستور کار قرار دارد.

سمیع با بیان این که انجام پروژه های در حال احداث نیاز به کادر پزشکی نیز دارد، افزود: با توجه به ممنوعیت جذب نیروی انسانی در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، این سازمان برای ارائه خدمات بیشتر به کارکنان، الگوی برون سپاری را در دستور کار قرار داده است که در این الگو، با انجام تشریفات قانونی، با در اختیار دادن مکان مرکز درمانی به پیمانکار، تجهیز و کادر پزشکی از سوی پیمانکار صورت می گیرد.

وی ادامه داد: برای ارائه کیفیت بالای خدماتی به بیماران، عملکرد پیمانکاران از سوی ناظران سنجیده میشود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: از حدود 10 هزار نفر کادر شاغل در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، کمتر از چهار هزار و 300 نفر نیروی رسمی و 875 نفر پزشک عمومی هستند.

ساخت بیمارستان جدید نفت در  منطقه میرداماد تهران

وی با بیان این که بیمارستان نفت تهران قدمتی 60 ساله دارد، تصریح کرد: ساختمان این مرکز ارائه خدمات درمانی را هم به لحاظ قدمت و هم به لحاظ جایگاه فیزیکی که در مرکز شهر دارد، تحت تأثیر قرار داده است.

 

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت افزود: خوشبختانه زمینی در منطقه میرداماد برای انتقال این مرکز در نظر گرفته شده است که بهزودی سند آن گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز میشود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Template by JoomlaShine